Demirköy Kırklareli

Palivor Çiftliği Trakya’da, Kırklareli ili’nin Demirköy İlçesinde, Bulgaristan sınırına yakın bir noktada Karadeniz’in göz alıcı plajlarının bulunduğu İğneada’ya 11 kilometre mesafede. Palivor Çiftliği toplam 140 dönüm arazi üzerinde kurulmuş, her biri kendine ait 6 dönümle 20 dönüm arasında organik tarla büyüklüğüne  sahip 10 ayrı müstakil konuttan   oluşuyor. Tablolara yakışır güzellikte manzaralar sunan Istranca ormanlarının ortasında yer alan Palivor Çiftliği, İstanbul’a 220 kilometre (arabayla 2,5 saat) mesafede.


Çiftliğin Tarihçesi

1700-1800’lü yıllarda ormanların içerisinde, şarap yapılan, hayvan yetiştirilen, genellikle Bulgaristan ve Rum kökenli insanların yaşadığı çiftliklerden biri olan Palivor Çiftliği, yörede Palihor, Polihor, Paliman veya Papaz’ın Yeri olarak da anılıyor. Bölgedeki diğer çiftlikler tarihe karışmış, Palivor ise eski ihtişamına 2011 yılında yeniden kavuşturuldu. Tarlaları ekilmeye, hayvanlar bakılmaya, ve en önemlisi doğa ile içiçe yaşamak, Trakya konukseverleğini tatmak isteyenlerin konakladığı bir çiftlik oldu. Çiftliğimizde hali hazırda 3 evimizi kiralıyoruz,


Eko-Yaşam

Palivor Çiftliği çok özel bir eko-yaşam projesi olarak gerçekleştirildi. Çiftliğin başlangıç fikri, modern hayatın getirdiği imkanlardan yararlanırken, doğadan ve topraktan uzaklaşan hayatı yeniden yakalamak, gelecek nesillere eşsiz bir miras bırakmak. 2011 Avrupa Gayrımenkul Ödüllerinde Avrupan’nın en iyi projesi olma ğnvanını kazanan , çiftliğimiz, doğayla iç içe yaşamak isteyenler için  çevreyle dost bir yaşam tarzının benimsendiği bir yer.


Ürünler

Palivor Çiftliği’nin yeniden doğuşu 2011’de tamamlandıktan sonra, ilk iş çevre köylerde yetişen ürünlerin, yine öncelikle Kırklareli’nde işlenip, tüketicilere ulaştırılması oldu.  Bugün Palivor Çiftiği ürünleri, öncelikle Trakya’da bulunan özenle seçilen butik üreticilerde, kendi reçetelerimize göre ürettilirip, Palivor Çiftliği’nin kendi cafe & şarküterilerinde, Macrocenter’larda ve Palivor Çiftliği’nin internet sitesiyle, büyük e-ticaret platformlarında satılıyor.


Cafe & Şarküterilerimiz

Doğal, taze ve lezzzetli ürünlerimizi kullanarak hazırladığımız pizza, burger, salata ve Trakya’nın bağlarından tedarik ettiğimiz özel içeceklerle oluşturduğumuz nitelikli menümüzü sunduğumuz 2 noktamız var: Nişantaşı, Istanbul ve Nilüfer, Bursa.