Gastronomi

Palivor Çiftliğinde çiftlikte bulunan işletmeden, kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği hizmeti alabilirsiniz.

Ziyaretçilere “Palivor Çiftlik Kahvaltı” ya da “Palivor BBQ”, ya da “Palivor Tenekede Tavuk” ya da “Palivor Oğlak” ve daha pek çok değişik lezzetler  ikram ediliyor. Yemeklerin nasıl yapıldığına dair sırlarını dahi paylaşmaya açığız.

Çiftlikte sunulan yiyeceklerin çoğu yöreye aittir. Sebzeler tarladan, bahçeden veya kilerden gelir, etler köylerden, içecekler ise Palivor Çiftliği mahzenlerinden. Yiyecekler son derece kalitelidir ve çeşitlilik mevsime göre değişebilir. Yemekler aceleye getirmeden keyfi çıkarılarak yenir. Normalde konuşma fırsatı bulamadığımız konularda sohbet edecek kadar zamanımız olur.

Öte yandan, çiftlikte Trakya’nın doğasından lezzetli ve gurme ürünleri bulunduran Palivor Çiftliği Mağazamız bulunmaktadır. Dilediğiniz ürünleri bu mağazamızdan satınalabilir, çiftlikte tadabilirsiniz.

Yeşili doyasıya yaşayabileceğiniz deneyimler  yanında, yörenin et  ve süt ürünlerini, Palivor Çiftliği’nde tadımlayıp, gerek çiftlikte, gerek yakın çevremizde bulunan restoranlarda bir gastronomi tecrübesi yaşayabilirsiniz.

Kahvaltı: Nazmiye Hanım serpme Kahvaltısı : Sucuklu Yumurta, Menemen, Peynir çeşitleri, bal, teçel, domates, salatalık , zeytin, köy patates, sınırsız çay/kahve 50 tl/kişi başı

Öğle ve akşam yemekleri: Nazmiye Hanım BBQ (akşamları) sınırsız : kömür ızgarasında kırklareli köfte, külbastı, sucuk, bulgur pilavı, köy yoğurdu 100 tl/kişi başı

Özel yemekler:
Tenekede Tavuk (4 Kişilik)
Oğlak (15 kişilik/8 kg’lık)