Doğal Bir Yaşam Tarzı Oluşturmak İçin 10 Basit İpucu

Doğal yaşam çok fazla imtiyaza sahiptir; Tasarruf, daha iyi sağlık, daha az stres… Ama nasıl doğal yaşama başlanır? Doğal hayatın avantajlarından yararlanmak için saçlarınızı yıkamayı bırakmanız ve çuval bezi giymeye mi başlamanız gerekiyor?

Doğal Yaşam Nedir?

Bu tanım herkes için biraz farklıdır ama sanırım çoğu kişi doğal bir yaşam biçiminin zehirli yükleri azaltma, üretimi ve tüketimi arttırma ve konvansiyonel, doğal alternatifler aramaya odaklandığını kabul ediyor.

Doğal yaşam kolaylıkla karmaşık hale getirilebilir, ancak mümkün olduğunca basit tutulmalıdır. Doğal yaşamda yeniyseniz ya da yolculuğunuzu ilerletmek için daha fazla ilham almaya ihtiyaç duyarsanız, basit bir şekilde doğal bir yaşam tarzı yaratmak için bazı favori ipuçlarına göz atın.

Zehirli Yükü Azaltmak

Kimyasal maddeler her yerde bulunur. Evlerde, yemeklerde ve neredeyse her satın alınan üründe mevcuttur. Zehirli yükü azaltmak, doğal bir yaşam tarzı sağlamak için gereklidir. Bu nasıl yapılır?

1. Sıfırdan Pişirin

Bütün gıda maddelerini ve birkaç basit yemek tarifini edinin ve yemek pişirin. Önceden hazırlanmış gıdalar kimyasal bir felaket festivali eğilimindedir. Hatta “doğal” olanlar. Ayrıca uzun vadede daha pahalıdırlar.

2. Uçucu Yağları Kullanın

Uçucu yağlar evinizi temizlemek, yemekleri daha lezzetli yapmak ve hatta sağlığınızı iyileştirmek için kullanılabilir. % 100 saf olan uçucu yağları seçin.

3. DIY (Do İt Yourself)

Kullanılan şampuan, sabun ve temizlik maddeleri gibi pek çok ürün var. Kansere neden olduğu biliniyor, ailenize güvenli ürünler vermek istiyorsanız doğal ürünlerden yapabilirsiniz.

İsrafı ve atıkları azaltır, böylece paradan tasarruf edilir.

4. Tek Kullanımlık Eşyaları Bırakmak

Tek kullanımlık eşyalar uzun zaman önce terk edildi ve bunun yerine bezler, peçeteler ve hatta kadınsı bakım ürünleri gibi tekrar kullanılabilir alternatifler kullanıldı.

5. Daha Az İsraf Etmek

En az paketleme yapan öğeleri seçin (tasarruf mağazalarındaki öğeler bunun için harikadır) ve alışveriş yaparken yeniden kullanabileceğiniz torbaları kullanın.

6. Toplu Olarak Satın Alın

Toplu depodan veya çiftçinin pazarından büyük miktarda porsiyonu yeniden kullanılabilir çanta / konteyner kullanarak satın alın. Normalden daha fazla miktarda yiyecek satın alarak yiyecek atıklarını önleyebilirsiniz. Yiyecekleri ve diğer ürünleri üretin. Tüketicilerin bulunduğu bir ülkede, daha fazla üreticiye ihtiyaç var.

7. Yiyecek Yetiştirmek

Eğer bir bahçe düzenleyebilirseniz yapın. Pencerenizin birkaç otu bile olsa, daha sağlıklı yeme, daha az atık üretme ve daha doğal bir yaşam tarzı için adımlar atmaya devam edersiniz.

8. Kendi Temizlik Malzemelerinizi Yapın.

İhtiyacınız olan şey, başlamak için birkaç basit malzemedir. Yemek tariflerine ihtiyacınız varsa, interneti inceleyebilir veya harika kitaplar satın alabilirsiniz.

9. Kişisel Bakım

Hastalıktan kaçınmanın en iyi yollarından biri kendinize iyi bakmaktır. Bu, yeterli uykuya dalmak ve yaşamınızdaki stresleri azaltmak için elinizden gelen her şeyi yapmak demektir. Kendi kendine bakımın sizin için nasıl olacağını belirleyin ve gerçekleşmesi için adım atın.

10. Vücudunuzu Hareket Ettirin

Haftada 3 gün, günde sadece 30 dakika, mümkün olduğu kadar hareket edin. Mağazadan daha uzağa park edin. Bir adım ölçer alın ve günde 10.000 adım hedefleyin. Vücudunuz size teşekkür edecektir.