Çiftlik Evi Tarzı Nedir? Çiftlik Evi Tarzı Oluşturmanın 5 Yolu

Çiftlik evi tarzı bugünlerde bir tarzdan çok bir tutum veya yaşam şeklidir. Çiftlik evlerinin tarzı 3 önemli unsura göre ayrılır; kırsal bölge, işlevsel veranda ve resmi – gayri resmi yaşam alanı.

Bugünlerde, sıcak ve sade olan çiftlik evlerine eğlenceli dekor unsurları eklenerek daha ilgi çekici bir konaklama imkanı oluşturulur.

Bir çiftlik evi genellikle dışarıdan bir geçiş alanı içerir. Buraya çiftlik sundurması denir. Evin önü, konukların karşılandığı “resmi” alandır. Her ne kadar oldukça sade bir bölüm olsa da burası, günün resmi ve sosyal ziyaretçilerini karşılamaya hizmet eder. Evin arka tarafında genellikle bir mutfak ve bir yatak odası vardır.

Çiftlik Evleri’nin kökenleri budur!

Bugün çiftlik evi tarzı, araziye olan sevgiyi yansıtan ve yakın bir ilişki içinde tutan bir yaşam biçimidir. Basitliği sevenler ve kendin yap tutumu sergilemeyi sevenler için uygundur. Geri dönüşüm, iklimlendirme ve yenileme, hepsi çiftlik evi tarzındadır. Gösterişsiz ve misafirperver bir yapı olsa da, çiftlik evi yaşamı hakkında harika stil anlayışları vardır.

Herkes, çiftlik tarzı ruhunu ve cesaretini yakalayabilir. Diğer dekor stilleri ile çok iyi birleşir. Bunlar; Geleneksel, Modern, Güney ve Yazlık’tır. Sadece birkaç pratik ve mükemmel yerleştirilmiş çiftlik evi unsurunu ekleyerek eviniz bu popüler tarzı yakalayabilir.

İşte evinize harika çiftlik evi çekiciliğini ekleyebileceğiniz 5 temel çiftlik öğesi:

  1. Lavabo
Bir çiftlik evindeki lavabo, özenle hazırlanmış çiftlik evi unsurudur. Büyük, geniş ve kullanımı kolay bir lavabo olmalıdır.

  1. Beyaz Mutfak Dolapları
Boyanmış mutfak dolapları, özellikle beyaz olanlar, bir çiftlik evinin favorisidir.

  1. Boyanmış Ahşap Duvar Pencereleri

Yüzlerce yıldır çiftlik evi duvarlarında kullanıldı ama son zamanlarda tekrar popülerleştiler.

  1. Çiftlik Evinin Yontulmamış Masaları

Onların sıcaklığı ve sağlam çekiciliği seviliyor. Modern bir görünüm için klasik sandalyeler içeren çiftlik evi masası ekleyin.

  1. Veranda

Verandada, açık bir yaşam alanı oluşturarak orijinal çiftlik evi tarzının geleneğini sürdürmeye devam edin. Bir sallanan koltuk veya salıncak evinizde rahatça oturup sihirli bir dokunuş yapmanıza izin verir. Saksı bitkilerini ve çiçekleri unutmayın.

Başlıca çiftlik öğelerinin dışında, bu öğeleri de kullanabilirsiniz:

Ahşap zeminler, cam ön dolaplar, önlükler, ahır kiriş, galvanizli metaller, tel sepetler, tahıl çuvalları, tahta kaşıklar, boyalı ahşap zeminler, açık raflar, tabaklık, büyük cam kavanozlar.