Çiftlik Çocuğu Olarak Büyümenin Kazandırdığı 5 Özellik

Çiftlikte büyümek, diğer yaşam biçimlerinden daha farklı bir deneyimdir. Burada büyümek kolay bir yaşam tarzı değildir ama çiftlikte büyürseniz bu yaşam biçimi sizi hayata hazırlar. Çiftlik hayatı nihai yaşam hazırlama aracıdır. Çiftlikte yaşamanın kazandırdıkları şunlardır:

1. Erken Kalkmayı Öğretir

Yapılması gereken çok şey vardır ve bunu yapmak için çok az zaman vardır. Yani, erken kalkmayı öğrenmelisiniz. Başlarda zorlanırsınız ama daha sonra alışırsınız. Güne erken başlamanın ve temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz.

2. İşiniz Tamamlanıncaya Kadar Çalışın

Çiftlikte her gün yapılması gereken bir düzine veya daha fazla şey mevcuttur. Yapılacaklar listesindeki işleri birer birer yaparsanız, işiniz bitene kadar sıkı bir şekilde öğrenirsiniz. Başlarda hiçbir şey anlamayabilirsiniz, ancak daha sonra tekrar tekrar yaptıkça alışacaksınız, böylece doğru yapmış olmanızdan dolayı size zaman kazandırır

3. Sevgi Ve Kaybetmek

Hayvanlar, çiftlik hayatının vazgeçilmez bir parçasıdır. Onlar doğduklarında orada olmalısınız, onlara bir şişeden ve kovadan nasıl içileceğini ve nasıl yürüyeceklerini öğretebilirsiniz. Bir çiftlikte insanların ve hayvanlarının özel bir bağları vardır. Fakat maalesef hayvanlar bazen satılıyor ya da ölüyorlar. Çiftlik, ölüm ve arkadaş kaybı ile nasıl başa çıkılacağını ve nasıl baş edileceğini öğretir.

4. Görevlerinizi Yapın

Şikayet etmeden işlerinizi yapın. Bir çiftlikte büyümek söylenenleri yapmayı öğretir çünkü bu konuda tartışmak zaman kaybı, onun yerine yapılacak çok iş var. Üstelik, hiçbir zaman bir spor salonu üyeliğine ihtiyaç duyulmaz, spor için çiftlik egzersizi gibisi yoktur.

5. Küçük Şeylerden Memnun Olun

En önemlisi çiftçilik: Bu sizin için geçim ve hobi. Araziyi ve bunu yapabilecek şeyleri sevip, bunları takdir edersiniz.

Bir çocuğun çiftlikte öğrendiği değerler, büyüdükçe öğrenecekleri bir şey değildir, bu yaşam dersleri tüm yaşamı boyunca onlarla birlikte kalır. Yaşlandıkça ve yetişkin dünyaya girildiğinde bile, bir çiftlik çocuğu olarak yetiştirildikleri için minnettar kalınmalı, çünkü alınabilecek daha büyük bir hediye yok.